Zoals de voorgaande jaren organiseert het Platform Zorg Vlaams Brabant ook in 2024, twee erkende vormingssessies voor leidinggevenden die in aanmerking komen voor het functiecomplement. In de eerste plaats richten we ons tot deze doelgroep.
Deze vorming is erkend in het kader van het functiecomplement. We zorgen voor de attestering in samenwerking met de FOD Volksgezondheid.
Voor de gevolgde uren ontvangen alle deelnemers een vormingsattest.
Aandacht: voor het behoud van het functiecomplement dient men 8 uren vorming of twee sessies van vier uren op jaarbasis te volgen. Onderstaande sessies voldoen hieraan. Aandacht: er is dit jaar geen derde sessie voorzien.
Het thema voor dit najaar: krachtig en evenwichtig teamwerk
Docent: Katleen Vanoverbeke
Katleen Vanoverbeke houdt ervan om mensen in beweging te brengen in hun leerproces. Zij is al meer dan 20 jaar een gedreven en enthousiaste trainer. Ze zoekt steeds naar werkvormen met zoveel mogelijk leerimpact. Niets gebeurt zonder een reden. Ze is sterk in het creëren van een veilige groepsdynamiek wat essentieel is om je t.o.v. elkaar kwetsbaar te durven opstellen. Zij is beslagen in het modereren van strategische oefeningen, het doorvertalen naar een actieplan en het implementeren ervan. Ze zal mee op zoek gaan naar de kracht van het team en van het individu. Zij houdt ervan om mensen respectvol te confronteren met hun doelen en de hieraan gekoppelde consequenties.
Het programma:
Er gaan twee sessies door, de eerste twee sessies gaan door in WZC Sint-Bernardus, de volgende twee sessies gaan door in WZC De Verlosser.
Praktisch:
- Kostprijs: € 75 per persoon en per sessie. U ontvangt hiervoor een kostennota.
- Locatie: WZC Sint-Bernardus, Egenhovenstraat 22, Bertem of WZC De Verlosser, Brusselstraat 647, Sint-Ulriks-Kapelle (Dilbeek)
- Onthaal: vanaf 12.30 u met broodjes en drank.
- Cursustijd: van 13.00 u tot 17.00 u.
Sessie 1: 'Focus op verbindende activiteiten met je team'
- verbindende activiteiten met je team: kort en langer
- aanpak dienstvergaderingen
- focus en concentratie optimaliseren
- intervisiemethodiek: IVASA
- emotieregulatie en zelfzorg
Tijdens dit deel worden een aantal technieken meegegeven om tijdens korte en ook langere momenten te werken aan verbinding binnen het team. Verbinding is één van de drie psychologische basisbehoeften van de mens volgens Deci&Ryan. Als je hier sterk op inzet, stijgt de motivatie bij de teamleden wat voelbaar zal zijn in minder ziekteverzuim en uitval.
Efficiënt omgaan met beperkte tijd om samen te vergaderen, feedback te geven aan elkaar draagt eveneens mee bij in een hogere betrokkenheid en motivatie.
Bij dit deel hebben we eveneens aandacht voor de emoties binnen het team en hoe je hierop kan reageren. De focus ligt niet enkel op de teamleden maar ook op de leidinggevende waarbij zelfzorg een belangrijk onderdeel is om alle taken evenwichtig te kunnen uitvoeren.
Datum:
- Maandag 4 november 2024, WZC Sint-Bernardus, Egenhovenstraat 22, Bertem
- Maandag 25 november 2024, WZC De Verlosser, Brusselstraat 647, Sint-Ulriks-Kapelle/Dilbeek
Docent: Katleen Vanoverbeke, www.dezevenslapers.be
Sessie 2: 'Focus op krachtig leiderschap'
- situationeel leiderschap met de juiste rol op het juiste moment.
- autoritatief leiderschap en communiceren. Autoritatief wil zeggen autoritair in verbinding, de leemte tussen autoritair en permissief. Veel leidinggevende durven niet meer ten volle hun plek te nemen en mensen aanspreken op hun gedrag (verwijzing naar de plekken vanuit het systemisch denken: dienende plek, aangeboden plek, magische plek) Ze krijgen hierbij enkele handvaten om moeilijke boodschappen te brengen.
- de juiste balans tussen ‘geven en nemen’
- de kunst van het relativeren, loslaten en omdenken
Het is niet evident om telkens de juiste rol in te nemen als leidinggevende. De huidige context is complex. De teams zijn vaak onderbemand en is het roeien met de riemen die ze hebben. Hierdoor zijn leidinggevende vaak te voorzichtig geworden om hun teamleden aan te spreken uit vrees dat ze nog een mankracht gaan verliezen. Tijdens dit deel ligt de focus op sterke en verbindende communicatie naar de teamleden toe zonder autoritair en afschrikkend over te komen. Het stellen van eigen grenzen en deze duidelijk communiceren is hier een belangrijk onderdeel van. Dankzij deze sterke communicatie wordt er eveneens gewerkt aan een krachtig en evenwichtig team.
Datum:
- Maandag 2 december 2024, WZC Sint-Bernardus, Egenhovenstraat 22, Bertem
- Maandag 9 december 2024, WZC De Verlosser, Brusselstraat 647, Sint-Ulriks-Kapelle/Dilbeek
Docent: Katleen Vanoverbeke, www.dezevenslapers.be